GATHİB

GÜNEYDOĞU ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ (GAİB)

Türkiye’nin en büyük altıncı ihracat şehri olan Gaziantep’te bulunan Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB), 1984 yılından beri bölge ihracatçılarına hizmet sunmakta; ihracatçılar arasında mesleki ahlak ve dayanışmayı sağlamak, mesleki faaliyetlerini ve ilişkilerini tanzim etmek, ihracatçının yaşamış olduğu ekonomik ve bürokratik sorunların çözümünde yardımcı olmak amaçlarıyla faaliyetlerini yürütmektedir. İhracatın artırılması ve özendirilmesi maksadıyla birçok faaliyete imza atılmakta, başta eğitim faaliyetleri ve seminerler olmak üzere, çeşitli konularda yapılan bilgilendirme ve istişare toplantıları ile bölge ihracatının bir adım ileri taşınması amaçlanmaktadır.

Doku Kumaş Tasarım Yarışması

GÜNEYDOĞU ANADOLU TEKSTİL VE HAMMADDELERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ (GATHİB)

GAİB bünyesindeki dört Birlikten biri olarak 1989 yılında faaliyetlerine başlayan Güneydoğu Anadolu Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (GATHİB), günümüzde ülkemizin sektördeki ihracatının %20’sinden fazlasını gerçekleştiren 11.000’i aşkın tekstil ihracatçısını temsil eden köklü bir kurumdur.

Birliğimiz, üyelerinden aldığı güçle birçok faaliyete imza atmakta ve her geçen gün sektörün gelişimine daha fazla katkı sağlamaya devam etmektedir. Bununla birlikte “insan” faktörünün en değerli kaynak olduğu bilinci ile Ar-Ge’yi, sürdürülebilirliği, tasarımı ve markalaşmayı önceleyen vizyonu çerçevesinde ülkemizin insan kaynağına yatırım yapan çok sayıda faaliyete imza atmaktadır.

GATHİB, tekstil sektörünün güçlendirilmesi için çeşitli çalışmalar yürütmekte olup Türk tekstilinin görünürlüğünün artması amacıyla uluslararası fuar katılımları, heyet organizasyonları ve ziyaretler gerçekleştirmektedir.

Bunun yanı sıra ihracatla yeni tanışan üyelerimize destek sağlamak ve hali hazırda ihracat yapan firmalarımızın bilgi ve birikimlerini arttırmalarını sağlamak amacıyla çeşitli konularda eğitim programları, seminerler, bilgilendirme ve istişare toplantıları düzenlemektedir. Türk tekstilinin yurt içinde ve yurt dışında temsiliyetinin artırılması amacıyla ülkemize ve sektörüne katkı sağlamaya devam etmektedir.